„Současná situace a izolace od našich každodenních aktivit a lidí nás utvrdila v názoru, že bydlení v domě má mnohem více výhod než bydlení v bytě. Jaké jsou výhody a pozitivní stránky bydlení v domě? Garáž, pěstování, zahrada, chov, zvířata a mnoho dalších: Ať už pracujeme v garáži, sázíme na zahradě nebo pečujeme o svá zvířata, při každé z těchto činností si rozšiřujeme své znalosti a navíc dosahujeme duševní rovnováhy a psychické pohody.“

Umíme si vytvořit vlastní pohodlí. Jednoduchou předělávkou, změnou interiéru, dispozice nebo designu, přiděláním další místnosti, případně kompletní výstavbou dokážeme přeměnit sny na realitu.

Aktiva práce na zahradě poskytuje nejen dlouhodobou výhodu v podobě vlastní vypěstované zeleniny a ovoce, ale i prostor pro pravidelný pohyb prospěšný našemu zdraví. Součástí zahrady může být například také bazén, který ocení každá věková kategorie, zejména děti. Práce v garáži, údržba auta nebo jiné „kutilovské“ aktivity podporují používání, ale zejména rozvoj naší kreativity. Ať už chováme dobytek, slepice nebo vlastníme psa, pochopení zvířecí říše je poměrně složitá věda. Každá minuta věnovaná našim zvířatům přispívá rozvoji našich znalostí v oblasti péče o zvířata. Nejen tyto, ale i další jiné výhody přináší bydlení v domě.

architektonicka spolecnost
projekt bungalov, Archideal

Můžeme se socializovat v kruhu svých nejbližších, pořádat gril párty, narozeninové oslavy nebo víkendová posezení. Své přátele nebo jiné lidi můžeme pozvat k sobě domů, aniž bychom je nechali zasahovat do našeho soukromí, pozveme je na zahradu. Naše zahrada může poskytovat spojení s přírodou, přičemž nejsme ovlivňováni a vyrušováni sousedy, s čím se setkáváme v panelácích. Zda se rozhodneme o půl noci vypít čaj na zahradě, polit květiny nebo vysávat, nebude to nikomu překážet.

Nepotřebujeme haciendy chceme-li mluvit o nadstandardním bydlení. Bydlení ve tzv. mini domečku nám poskytne nejen vysoký standard, ale také nízko-nákladové a zejména útulné bydlení. Používání krbu nám dodá nejen teplo, ale také světlo, fotovoltaika a solární panely sníží naše náklady na minimum a příprava jídla bude mít nejnižší náklady.

Jídlo můžeme připravovat z ovoce a zeleniny, které si sami vypěstujeme. Nejen šetření nákladů, ale i dodržování zdravé životosprávy souvisí s pěstováním ovoce nebo zeleniny. To se týká i chovu zvířat, se kterým je navíc spojeno rozšiřování znalostí v této oblasti.

Optimalizace nákladů na bydlení může být čistě v naší režii. Dokážeme ovládat topení, temperovat, snižovat spotřebu energie, případně doplnit alternativní zdroje energie (fotovoltaika, solární panely). Dokonce i krb nám může pomoci optimalizovat náklady, mluvíme-li o využívání tepla z krbu, světla, případně krb umíme využít k přípravě některých jídel.

nízkoná kladový bungalov

Klíčové výhody bydlení v mini domečku:

– pohodlí
– svoboda
– vlastní interiérový design
– aktivní pohyb
– kreativita
– silná komunita
– spojitost s přírodou
– vlastní optimalizace nákladů
– nabývání nových znalostí (pěstování, chov).