Architektonicko štýlové terasy

Určitě se s námi shodnete na tom, že jedním ze skvělých doplňků stylového a jedinečného domu nebo bytu je terasa. Terasa stejně jako atrium, veranda nebo balkon nabízí možnost projevit kreativitu a váš preferovaný styl. Konceptuální inspirace umí být užitečná při výběru správného nábytku a rostlin, dokonce vytváří myšlenku zakomponování krbu.

Návrh moderní terasy nabízí možnost výběru designových nápadů z velkého množství trendů. První otázka, na kterou je třeba odpovědět je, zda chcete dřevěnou podlahu nebo kámen. Terasa je součástí Vašeho domova, takže je velmi důležité zvážit propojení a sladění terasy s přilehlou kuchyní nebo obývacím pokojem. Poměrně častou otázkou bývá možnost propojení terasy se zahradou. Nesmíme zapomínat na případné výškové rozdíly jednotlivých ploch. Rozdíly a odchylky v úrovni mohou způsobit různé problémy, proto je třeba tento faktor pečlivě zvážit hned na začátku procesu.

Dalším z důležitých kroků je důkladný výběr materiálů, které budou použity. Terasy s dlažebními deskami, jsou-li správně aplikovány, jsou dlouhodobé a vyžadují malou údržbu. Je však třeba se ujistit, zda bude dešťová voda odtékat správným způsobem.

Věděli jste, že

Dřevěná podlaha z masivu časem dostane šedavě-antracitový nádech barvy. Je to způsobeno měnícím se počasím. Přímé slunce však nerozpálí masiv tak jako kompozitní terasová prkna. Ty pak drží vysokou teplotu a terasy jsou horké. Kompozit na rozdíl od masivu zůstává na vzhled delší dobu stejný a nepracuje tak jako masiv.