Bytový architekt

V tomto článku Vás nebudu poučovat a vysvětlovat definici bytový architekt, protože mnoho definic si můžete najít sami na Google. Pojďme se společně podívat, jaká je role bytového architekta, respektive, jaké by měly být jeho úkolem.

Bytový architekt Vám rozhodně nezachrání kamarádství, ztroskotané manželství nebo sousedské vztahy – možná :-). Určitě však zvýší hodnotu Vaší nemovitosti a zpříjemní Váš osobní prostor. Ať už jde o kancelář, kde se budete cítit produktivněji bez rušivých elementů, minimalistickou kuchyni, relaxační obývací pokoj nebo komerční prostory, jako například kavárna, jejíž interiér vypadá lépe než samotná káva – smích.

Nyní vážně. Interiérový design musí být navržen dle Vašich představ a musí především vyhovovat Vám. Bytový architekt se stává jakýmsi Vaším nástrojem a to doslovně. Návrh musí být trvanlivý a věřte, že Vás nepřestane bavit. Sám jsem si přes to prošel a dnes sedím v prostoru 6 m2, v mé kanceláři – bývalý dětský pokoj. Je to prostor, který jsem vždy chtěl a ani jsem nedoufal, že něco podobného lze vytvořit. Všechno má své místo, smysl a pořádek. Bytový architekt spojil praktičnost a minimalismus do jednoho a vytvořil tak můj osobní prostor pro kreativitu. Stačí zadat bytovému architektovi základní parametry, jako například. k čemu chci využít prostor, co všechno má být v místnosti, případně jaké materiály jsou nám příjemné. Bytový architekt následně aplikuje všechny tyto informace a aplikuje je do interiérového návrhu a samotné realizace.

Právě tady jsem si uvědomil, že žijeme v různých prostorách, tvarech, na různých světových stranách. Tam, kde nevidíme potenciál prostoru nebo možnost úložného prostoru, věřte či ne, interiérový designér jej vidí a dokáže jej dotvořit.

Tím, že návrh je na míru, stává se tak trvanlivým a souvisí is redukcí uhlíkové stopy. Rádi totiž přeplňujeme prostor haraburdí jen proto, že se nám v daný moment líbí v prodejně. Ovšem jakmile přineseme daný předmět do prostoru, už nevypadá tak vábivě.

Mnozí si dávají otázku, jaká je cena za interiérový design? Je drahý? Vyplatí se to? Je to individuální, avšak tomu se budeme věnovat v příštím článku. Design netvoříme každý den a právě proto jsem si uvědomil, že čas je důležitější. Nedokážeme se věnovat všemu, proto jsem se rozhodl nechat to na profesionály. Nakonec darovali mi čas, který jsem samozřejmě mohl využít po svém a produktivnější. Pokud bych měl v krátkosti definovat, kdo je bytový architekt, řekl bych někdo kdo udělá něco z ničeho, ušetří mi čas a vidí věci ve větší perspektivě a detailech. Nemluvě o tom, že celý mikromanagement udělá on, od technických výkresů až po samotnou realizaci.

Nechtěl jsem, aby tento článek zněl jako lákadlo pro služby bytový architekt. Sám jsem byl skeptický a dlouho jsem se neuměl rozhodnout, ale nakonec jsem rád, že jsem návrh i realizaci nevzal do vlastních rukou. Po krátké době jsem zjistil, jak zdlouhavý a namáhavý proces by mě čekal. Nemluvě o celkové realizaci. Nakonec nejvíc času trávím právě v navrhované a již ukončené části domu.

Trávíme hodně času uvnitř, nicméně mám pocit, že v dnešní době trávit čas venku je spíše luxusem. Určitě mi dáte několik za pravdu, že je fajn zpříjemnit si svůj interiér.

Držím palce při rozhodování.

bytovy architekt bytovy architekt

BYTOVÝ ARCHITEKT

bytovy architekt bytovy architekt
V tomto článku sa dozviete, čo ma viedlo k rozhodnutiu si najať interiérového dizajnéra.

KTO JE BYTOVÝ ARCHITEKT?